Suvi on aeg millal soovitakse ikka kaunim ja vallatum välja näha. Paljud prillikandjad mõtlevad suvel tihedamalt kui muidu just kontaktläätsede proovimisele. Olgu põhjuseks siis mugavam rannaskäik, tavapärasemast sportlikumad tegevused või suviselt vallatute värviliste kontaktläätsede kasutamise soov. Kontaktläätsed on mõnusalt suvine vaheldus talvistele ja rangetele prilliraamidele.

Kontaktläätsede kandmine suvel 1

1. Päike, rand ja kontaktläätsed. – Pole midagi mõnusamat kui jätta prillid koju kapinurgale ning nautida suve, päikest ja randa ilma prillideta. Nägu saab ühtlaselt pruuni jume ja kui päike liiga hakkab tegema saate mõnusalt laintesse hüpata, kasvõi ülepea. KOntaktläätsede kandmisel tasub meeles pidada, et merevesi ja eriti merevees leiduvad mikroorganismid ja bakterid ei ole teie silmale kõige sõbralikumad kaaslased. Ja selleks on tark vette minnes võimalusel vältida merevee silma sattumist või kasutada ka rannas silmahooldusvahendeid.

Kontaktläätsede kandmine suvel 2

2. Rattasõit või pallimängud. Aktiivne puhkus ilma prillideta. – Suvi on aeg millal me liigume tavapärasest rohkem. Meie silmad aga vajavad kaitset päikese, tolmu, prahi ja putukate eest. Aktiivsete tegevuste käigus ei pruugi tavalised prillid olla just kuigi mugavad ja siin tulevad jällegi appi kontaktläätsed. Optilised päikeseprillid on küll hea kuid küllalt kallis lahendus päikese kahjuliku kiirguse vastu. Hoopis mugavam ja soodsam on kasutada läätsesid ja tavalisi päikseprille. Samuti on tänu kontaktläätsedele võimalik joosts, rattaga sõites või palli mängides kasutada spetsiaalseid sportimiseks mõeldud päikeseprille mis kaitsevad teie silmi tolmu, mustuse ja putukate eest.

Kontaktläätsede kandmine suvel 3

3. Suveõhtutel on tavapärasest rohkem ka väljaskäimist. On aiapeod ja kontserdid, grilliõhtud ja pikad jalutuskäigud. Võrreldes talvega oluliselt rohkem põhjust särada ja ennast särama lüüa. Vallatud värvilised kontaktläätsed annavad sulle võimaluse lisada slapära või rõhutada silmade tooni. soovi korral saad värviliste läätsede abil aga silmatooni muuta just selliseks nagu sinu tuju seda nõuab. Valida on nii 0 tugevusega värviliste läätsede kui tavaliste optiliste tugevustega läätsede vahel. Ja karta pole siin midagi, kõik korralikumad värvilised läätsed baseeruvad tuntud löbipaistvate ehk värvitute kontaktläätsede põhjal ja on täpselt sama mugavad ja ohutud.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga