Aktiivsed eluviisid

Istumine on uus suitsetamine!  Vormis on uus sale !

Aktiivne eluviis on igale endast hoolivale inimesele sama loomulik nagu hingamine, naeratamine või tervislik toitumine.   Sama loomulik on ka igale inimesele oma silmade eest hoolitsemine.   Aktiivne eluviis seab aga neile kes peavad parema nägemise nimel igapäevaselt prille kandma, mõned piirangud.   Kas valida prillid või päikeseprillid.  Kas peaks ostma sportimiseks veel eraldi prillid?  Mis saab ujudes?  Nõustugem, prillid võivad lisaks ilusatele raamidele ja isikupära lisamisesle olla ka täielik nuhtlus.

Õnneks on olemas läätsed.  Väikesed kontaktläätsed päästavad päeva, kui on vaja minna trenni, lastega ujuma või niisama aktiivsemalt aega veetma.  Läätsede eelis seisneb selles, et erinevalt prillidest on nendega võimalik kanda nii spordiprille, ujumisprille, päikeseprille jne. Samuti ei tekki läätsede kandmisel probleemi prilliklaaside uduseks minemisega, klaasidele pritsiva viham ja poriga või lihtsalt prillide pideva kohandamisega kui teha mõned kiiremad liigutused.

Läätsed ja sport 1

Millised läätsed sportimiseks valida

Oled igapäevane läätsekandja ?

Siis on sul kindlasti juba kujunenud välja oma lemmik tooted mida sa igapäevaselt kasutad.   Paljud igapäevased läätsekandjad eelistavad kasutada 30 päevaseid läätsesid. Seda peamiselt vähese hooldusvajaduse ja hea hinna tõttu.  Mõned sellised läätsed võivad silmas olla lausa 6-7 päeva järjest.   Iseasi on kas aktiivse sportimise ajal on mõistlik kasutada oma igapäevaseid läätsi, või panna selleks ajaks näiteks ühekordsed läätsed. Põhjuseid on mitu.

1. Läätsede mikrokahjustused sportimisel – Iga aktiivse tegevuse ajal on suurenenud risk läätse pinna kahjustumiseks.   Kasutades ühekordseid kontaktläätsesid ei ole põhjust muretseda nende kahjustuste pärast. Peale oma treeningu kui aktiivse aja lõppemist, võtate läätsed silmast ja viskate ära.

2. Mustuse ja jääkide suurem kogunemine aktiivsete tegevuste ajal.  Kasutades pikaajalisi kontaktläätsi on peale sportimist vaja need puhastada, et mitte ärritada silmi läätse pinnale kogunenud mustuse ja jääkidega.   Kui sinna lisada veel võimalikud mikrokahjustused nagu mainitud eelmises punktis, siis on igati mõistlik võtta enne sportimist pikaajalise läätsed silmast.

Hind alates: 9.95 
Hind alates: 24.90 
-15%
Hind alates: 41.00 34.95 

Kannad igapäevaselt prille ?

Kui kannad igapäevaselt hoopis prille on sinu jaoks kõige lihtsam valik ühekordsed läätsed.  Need on mugavamad ning lihtsamad kasutada.  Erinevalt pikaajalistest läätsedest on ühepäevased läätsed hooldusvabad, ning sa ei pea kandma kaasas spetsiaalseid konteinereid ja vedelikke.  Piisab vaid kahest läätsest trennikotis. Peale sportimist viskad kasutatud läätsed ära ja saad jälle prillid ette panna.

Teine mitte vähem oluline aspekt on kokkuhoid.  Kui igapäevasele läätsekandjale on soodsam osta ühed läätsed ning kanda neid siis terve kuu järjest, siis prillikandjale on soodsam osta karp ühekordseid läätsesid ning kanda neid vastavalt vajadusele.  Kui kuuajased läätsed tuleb ära kasutada 30 päeva jooksul peale esmast kandmist, siis ühepäevaste läätsede puhul sellist piirangut ei ole.  Igas pakis on 30 kontaktläätse mida jätkub täpselt 15 kandmiskorraks. Kui spordite kaks korda nädalas siis jätkub ühest karbist teile 3 – 4 kuuks.  See on enamvähem 5 eurot kuus.  MIs on 2 korda soodsam kui osta kuuajased läätsed.

Läätsed ja sport 5

Kokkuvõte

Kontaktläätsed sobivad sportimiseks oluliselt paremini kui prillid. Seda peamiselt selle tõttu, et läätsedega saad kasutada sportimisel kaitseprille nagu näiteks jalgrattasõidul või ujumisel. Teine oluline pluss on läätsede püsivus. Läätsed ei liigu silmas nii nagu prillid. Mõned tegevuse, eriti hüppamised ja jooksmine võivad olla prillidega päris ebamugavad.  Läätsedega seda muret õnneks ei ole.

Milliseid läätsesid sportides kanda sõltub sellest kas olete igapäevaselt prilli- või läätsekandja. Kui kannate igapäevaselt kontaktläätsesid ei ole otseselt vaja sportimiseks läätsesid vahetada, aga läätsede kahjustumise vältimiseks on hea mõte kasutada selleks  ühekordseid läätsesid.

Prillikandjatel on mõistlik kasutada sportimise ajal samuti pigem ühekordseid läätsesid.  Need on mugavamad kasutada, ei vaja enne ja pärast kasutamist nii palju hoolt nagu kuuajased läätsed ning neid on lihsam spordikotis või rahakoti vahel kaasas kanda.   Samuti tuleb 1-2 korda nädalas treenijatel ühekordsete läätsede kandmine ka odavam.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga